Logo Ústeckého krajeConsult (odkaz na titulní stránku) 

Consult - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

“Káva s párou“ v Litoměřicích získala prestižní cenu projektu Má vlast cestami proměn

 
foto
Setkání srdcí prozářilo Vyšehrad. Za zvuků fanfáry a československé hymny v podání sólisty opery Národního divadla Luďka Veleho začal 10. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn. Na Vyšehradě se poprvé představilo 121 panelů proměn z celé naší vlasti. Za Consult se akce zúčastnila radní pro kulturu Jitka Sachetová.
 

 
 

Letošní slavnostní zahájení proběhlo ve stylu první republiky. Historický kabriolet Tatra 75 přivezl před pódium vzácné osobnosti – patronku výstavy paní Blanku Stehlíkovou a herce ze seriálu První republika Veroniku Arichtevu a Jana Vlasáka.

Veřejnost svým hlasováním na internetu zvolila vítěze 9. ročníku. Vítězství putovalo právě do Ústeckého kraje. První místo získal areál „Káva s párou“ v Litoměřicích, vybudovaný ve zrušené vlakové stanici. Na druhém místě skončila boží muka v Klokočí-Fialníku a na třetím Ostrava-Hrabůvka za renovaci tzv. Jubilejní kolonie.  Odborná porota v čele s arch. Pleskotem letos ocenila celkem 13 proměn, 10 jako příkladné proměny, Machův včelín v Krušlově a Archeopark v Pavlově získaly zvláštní uznání poroty a vitrážový kostel v Libyni byl prohlášen za mimořádný počin.

Jako každoročně proběhl ústřední akt dne – setkání Srdcí krajů a předání Srdce vlasti. Představitelé krajů nám při Setkání srdcí sdělili, proč bylo v minulém roce srdíčku jejich kraje tak dobře. Srdce vlasti letos předal hlavní partnerský kraj 9. ročníku, Liberecký, letošnímu hlavnímu partnerovi – kraji Olomouckému. Srdcím krajů se také daří dobře. Sílí každou pozitivní proměnou zanedbaného místa a každým setkáním s otevřenými, přímými a srdečnými lidmi. Předáním Srdce vlasti byl uzavřen 9. ročník a otevřen ten jubilejní, desátý. Výstavu opět zahájila patronka výstavy paní Blanka Stehlíková.  

Do letošního ročníku se přihlásilo 121 míst, které prošly proměnou a z rozbitých, zničených a někdy i zapomenutých se staly objekty a místa v krajině, které znovu našly smysl existence, i když někdy odlišný, než byl ten původní. Za každou z proměn stojí jména a příběhy lidí, kterým je vlastní úcta k naší zemi, úcta k odkazu předků a odpovědnost za věci budoucí. Jen v den zahájení byly na Vyšehradě k vidění všechny proměny najednou. Aktuální pohyb jednotlivých kolekcí můžete sledovat na . Kolekce, které na Vyšehradě zatím zůstávají, budou vidění do 20. 6. v Karlachových sadech. Poté se i ony rozjedou do svých krajů.  

foto

Zahájení jubilejního desátého ročníku se neslo v prvorepublikovém duchu

foto

foto
Krajská radní pro kulturu Jitka Sachetová.

foto
Tradiční setkání kamenných srdcí na Vyšehradě.

foto

foto

foto

Proměny budou putovat po České republice.

 


  
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 7.6.2018 / 7.6.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém