Logo Ústeckého krajeConsult (odkaz na titulní stránku) 

Consult - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje

 

O projektu

  • Sdílet na Google+
 
.
 

Odkazy

  • http://www.adapt2dc.eu/adapt2dc/cz.htm
    Odkaz na oficiální web projektu


 
 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Projekt ADAPT2DC, program CENTRAL EUROPE, ERDF


Consult, Odbor strategie, přípravy a realizace projektů, je partnerem projektu ADAPT2DC.

 

Trvání projektu:           1.11.2011 – 31.10.2014, 36 měsíců

Lead partner:               Thuringian Ministry for Building, Regional Development and Infrastructure, Německo,

 

Cíl projektu:

Demografické změny (stárnutí obyvatelstva, migrace, odliv obyvatel do měst) společně s negativním přírůstkem obyvatel ve Střední Evropě dopadají na městské i venkovské oblasti, zejména jsou postiženy pohraniční regiony (horší kvalita služeb, nedostatek pracovních příležitostí, ztížená dostupnost, komplikovaná veřejná doprava, zásobování vodou, údržba komunikací, zdravotní a sociální služby, vzdělání). Demografické změny dopadají na trh s nemovitostmi, infrastrukturu a ztěžují správu území. Úbytek obyvatel a ekonomická stagnace, rozsáhlá infrastruktura, která je finanční zátěží pro veřejný rozpočet, zásobování vodou, čištění vod, zpracování odpadů, zdravotní péče, pro management je nutno vytvořit nové modely správy území. Jedná se o jev zasahující regiony Střední Evropy a společné řešení problémů uspoří čas i náklady. Hlavním cílem projektu je zpracovat a realizovat nové modely řešení a postupů pro správu území zejména se zaměřením na: stabilizaci a snížení nákladů na infrastrukturu, zlepšení regionálního plánování, zlepšení image regionu, opatření na vyrovnání se s depopulačními trendy.

 

Pilotní území a regionální partneři projektu:

 

Consult, Odbor strategie, přípravy a realizace projektů bude projekt realizovat na nejvíce postiženém území – město Vejprty a okolí, zaměří se na řešení úspor infrastruktury v důsledku úbytku obyvatelstva, zejména na úspory energií při veřejném osvětlení, využívání veřejných budov a na spolupráci města Vejprty a sousedících obcí při odklízení sněhu a údržbě komunikací. Consult bude na realizaci projektu spolupracovat se starostkou města Vejprty a zástupci sousedících obcí.  Dále bude na výstupech projetu úzce spolupracovat s partnerem č.4, Českou akademií věd, Sociologickým ústavem která se bude podílet na výstupech projektu, resp. zpracování statistických údajů.

 

Výstupy a výsledky projektu:

 

Výstupy a výsledky projektu: zpracování strategií a opatření na restrukturalizaci infrastruktury, služeb a trendu odlivu obyvatel z území, zpracování regionální statistiky nákladů na služby a infrastrukturu, definice potřeb Ústeckého kraje a návrh politiky regionu na úspory nákladů na infrastrukturu a služby, možnost investice na pilotní investici, případně předcházející opatření, školení a informační materiál pro rozvoj kompetencí a znalostí týkajících se infrastruktury a služeb zejména pro regionální a místní správy.

 
Zodpovídá: Dalibor Špoták
Vytvořeno / změněno: 21.12.2011 / 21.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

http://steroid-pharm.com

https://renault.niko.ua

https://profvest.com/2014/01/kak-i-gde-kypit-bitcoins-i-litecoins.html

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo®