Logo Ústeckého krajeConsult (odkaz na titulní stránku) 

Consult - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Titul Moderní škola 4.0 míří na střední školu do Podbořan

  • Sdílet na Google+
 
foto
Celkem osm odborných škol se zapojilo do prvního ročníku soutěže pro střední školy s názvem Moderní škola 4.0, jejímž cílem je propagace a popularizace odborného vzdělávání, které má úzkou vazbu na průmysl a technologie.
Tisková zpráva ze dne 14. května 2019
 

 
 

Studenti před odbornou porotou složenou ze zástupců kraje, Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a Svazu průmyslu a dopravy ČR prezentovali své projekty. Například vítězná škola z Podbořan vytvořila model dopravně obslužného systému RoboTrain.

 

„V rámci hodnocení jsme měli možnost vidět propracované projekty, na kterých studenti strávili spoustu svého času nejen v rámci výuky, ale také i ve svém volnu. Soutěž reaguje na aktuální trendy a jsem rád, že žáci ukázali své schopnosti logického myšlení a schopnosti vyvíjet technologie,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství, mládež a sport Petr Šmíd, který byl také jedním z porotců. Spolu s ním týmy hodnotila také předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová.

Soutěž si klade za cíl rozvoj kreativity a využívání chytrých technologií u žáků nejen středních škol, ale také základních. Jedním z hodnotících kritérií byla právě spolupráce žáků základních škol. Další z kritérií, která komise hodnotila, byla interdisciplinarita, aplikace aktuálních trendů v oboru, praktický přínos, kreativita řešení či samotný nápad.

Do prvního ročníku soutěže, vyhlášené pro školní rok 2018/2019, se mohly zapojit pouze střední školy zřizované Ústeckým krajem, které vzdělávají žáky ve skupině oborů 26 Elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika. Soutěž bude vyhlášena každý rok, vždy pro jinou podporovanou skupinu oborů vzdělání.


  1. Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany, p. o. - výhra 600 tisíc korun

  2. Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí, Kostelní 134, p. o.  - výhra 500 tisíc korun

  3. Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola služeb a cestovního ruchu Varnsdorf, Bratislavská 2166, p. o. - výhra 400 tisíc korun

  4. Střední odborná škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola, Chomutov, p. o. - výhra 250 tisíc korun

  5. Střední škola stavební a strojní, Teplice, p. o. - výhra 250 tisíc korun

  6. Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Chomutov, Školní, p. o. - výhra 250 tisíc korun

  7. Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem, Resslova 5, p. o. - výhra 250 tisíc korun

  8. Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní, Děčín, p. o - výhra 250 tisíc korun


foto
Komise v průběhu dne hodnotila přihlášené projekty. Zleva předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová, náměstek hejtmana Petr Šmíd a zástupci Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

foto

foto

foto

foto

fopto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 14.5.2019 / 14.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo®