Logo Ústeckého krajeConsult (odkaz na titulní stránku) 

Consult - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Most Roudnice nad Labem

 
ODPOVĚĎ pro Radku Fialovou, ČTK, 15.5.2019
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Posílám několik dotazů k mostu v Roudnici nad Labem

1. Jak to vypadá s přípravou opravy mostu v Roudnici nad Labem ? Už je hotová projektová dokumentace ? - kdy se s jejím dokončením počítá ?

2. Jaký je odhad nákladů na opravu mostu ? (v minulosti se mluvilo o zhruba 150 milionech korun)  - je to jedna z akcí financovaná, s jejímž financováním se počítá z úvěru ?

3. Most byl postaven v letech 1906 - 1910, patří k nejstarším kamenným mostů v Čechách, bude se toto muset zohlednit při optavě ?

4. Kdy by mohlo proběhnout výběrové řízení a kdy by mohla začít samotná oprava ? - a to i vzhledem k opravě mostu ve Štětí….

5.  K projektu vznikla petice Bezpečný most v Roudnici nad Labem, už ji projednali radní ? a budou se k ní vyjadřovat ? (případně i zastupitelé?)

6.  Upraví se nějak projekt na základě argumentů autorů petice nebo i města ? -rozšíření chodníků, vyznačení koridorů pro cyklsty, snížení krajem původně plánovaného maximálního zatížení stavby, bezpečnostní  zábradlí mezi vozovkou a chodníkem…

7. V jakých intencích se počítá s nákladní dopravou na mostě ? (je to do 16 tun ?)


Odpověď:

Posílám informace k investiční akci Ústeckého kraje: Komunikace II/240 - rekonstrukce mostního objektu 240 - 031, 031A v Roudnici nad Labem

V současné době probíhá zpracování a projednávání projektové dokumentace ke stavebnímu povolení a majetkoprávní vypořádání.

Předpokládané náklady na stavební práce činí 49,6 mil Kč bez DPH podle zvolené varianty provedení. Skutečná cena bude známá po dokončení projektové dokumentace a výběrovém zřízení na zhotovitele. Financování by mělo proběhnout z úvěru.  

Při rekonstrukci mostu se nebude výrazně zasahováno do vzhledu mostu, zatížitelnost mostu bude obnovena na původní hodnotu.

Zadávací řízení na stavební práce bude probíhat nejdříve koncem roku 2020, samotná realizace rekonstrukce se předpokládá v letech 2021-22.

Petici Bezpečný most projednala v dubnu rada kraje, radní pro investice Ladislav Drlý na ni koncem měsíce dubna písemně odpovídal. Ve své odpovědi konstatoval, že většina požadavků signatářů je již v projektové dokumentaci plněna, byť některé omezeně. Jedná se např. o rozšíření chodníků po obou stranách mostu a oddělení od vozovky mechanickou zábranou. Další možná opatření, jako je umístění piktogramů pro vyšší bezpečnost cyklistů či zpomalovací prahy, mohou být řešena v dalším stupni projektové dokumentace po projednání s dotčenými orgány státní správy.

Únosnost mostu po rekonstrukci bude mít opět původní hodnotu Vn. 28,0 t, tj. pro veškerou automobilovou dopravu. Je neobhajitelné snižovat nosnost zrekonstruovaného mostu, už s ohledem na hromadnou dopravu a integrovaný záchranný systém.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Fraňková

Kancelář hejtmana

tisková mluvčí pro oblast dopravy

Krajský úřad Ústeckého kraje

Velká Hradební 3118/48

400 02 Ústí nad Labem

tel.:     +420 475 657 788

e-mail: [email protected]

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 14.6.2019 / 14.6.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém