Logo Ústeckého krajeConsult (odkaz na titulní stránku) 

Consult - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > RENREN > Články

 

Workshop 27.-29.4.2011 Červený Hrádek

 
 

 
 

Interreg4C

RENREN - Renewable Energy Regions Network

 

Ústecký kraj hostitelem mezinárodní konference projektu

 

RENREN - Renewable Energy Regions Network


Ve dnech 27.- 29.4. 2011 se na Červeném Hrádku u Jirkova konala mezinárodní konference projektu RENREN - Renewable Energy Regions Network. Ústecký kraj se stal hostitelem akce, které se účastnilo 13 zahraničních  partnerů, celkem z 12 zemí EU.
Projekt RENREN je realizován v rámci EU programu INTERREG IV.C (ERDF) s celkovým rozpočtem 2 163 215 EUR, Ústecký kraj vyčerpá během 3 let trvání projektu rozpočet ve výši 129 460 EUR, 85% z této částky je kofinancováno z rozpočtu programu.
Cílem projektu je předávání zkušeností ve využívání obnovitelných zdrojů energie, zkušené regiony předávají své know how „učícím se“ regionům. Projekt řeší možnosti a způsoby zapojení regionálních samospráv v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie.
Na Červeném Hrádku zasedaly 3 pracovní skupiny projektu (1.větrná energie, oceán, vodní energie, 2. geotermální energie, biomasa, 3. solární energie, fotovoltaická energie), Ústecký kraj  je vzhledem k tradici využívání biomasy  a  s ohledem na potenciál geotermální energie členem pracovní skupiny 2.
Energetická agenda EU předpokládá pro Českou republiku  zvýšení podílu energie vyrobené z obnovitelných zdrojů do roku 2020 ve srovnání s celkovou spotřebou nárůst na 13%, cílem Ústeckého kraje je hledat cesty smysluplného využívání obnovitelných zdrojů v podmínkách kraje a tak přispět k naplnění této směrnice.

 
Zodpovídá: Ing. Kateřina Opavová
Vytvořeno / změněno: 6.6.2011 / 6.6.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém